Протидія домашньому насильству

Що таке “домашнє насильство”?

Відповідно до Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” зазначено, що домашнє насильство – дії, характерні для фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються між родичами або подружжям чи між іншими людьми, які спільно проживають, але не перебувають у родинних відносинах чи у шлюбі між собою.

Що робити і куди звертатися якщо ви стали жертвою домашнього насильства?

Найперше, куди потрібно звернутися за допомогою – це поліція. Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до райвідділу та написати заяву.

Якщо ви потребуєте консультації, боїтесь звертатись до поліції з даного питання чи з інших причин, то можете зателефонувати на номери гарячих ліній, де вам нададуть роз’яснення та консультування:

    1. Національна “гаряча лінія” з питань протидії насильству та захисту прав дитини 0 800 500 335 або 116 123 (з мобільного) – безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України;
    2. Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-005, або з мобільного 116-123 вона працює цілодобово;
    3. “Гаряча лінія” 1547;
    4. Урядовий кол-центр 1545;
    5. У разі необхідності також надається правова допомога, звертатись на гарячу лінію Координаційного центру з питань безкоштовної правової допомоги – 0-800 213-103

З метою надання соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі на території Охтирської міської територіальної громади, рішенням виконавчого комітету міської ради  утворена мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі при управлінні соціального захисту населення Охтирської міської ради.

Рішення виконавчого комітету міської ради № 37 – Про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі

 

В Охтирській міській раді відповідальна особа – заступник міського голови – тел. факс (05446)4-15-01

                                                 e-mail:oht.miskarada@ukr.net

За домашнє насильство в Україні карають громадськими роботами від 50 до 240 годин, або арештом на строк до 6 місяців, обмеженням волі до 5 років або позбавленням волі до 2 років.

Кримінальну відповідальність спричинить примушення до шлюбу, до продовження примусового шлюбу/співжиття або спонукання до еміграції. За це передбачений арешт до півроку, обмеження або позбавлення волі до 3 років. Більш суворе покарання при повторному порушенні протягом року або якщо порушували групою, або щодо двох і більше людей, або у відношенні людини до шлюбного віку (тоді – обмеження/позбавлення волі до 5 років).

Чат-бот Гаряча лінія