Захист прав споживачів

Відповідно до пункту 3 частини б статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» держава делегувала органам місцевого самоврядування функцію здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів, тому у  випадку виникнення проблемних питань щодо захисту своїх прав споживачі нашої громади звертаються  у виконавчий комітет міської ради.

Захист прав споживачів у сфері торговельного та побутового обслуговування у виконавчому комітеті міської ради покладено на відділ розвитку підприємництва, споживчого ринку та захисту прав споживачів управління фінансів та економіки міської ради.

Основна робота відділу спрямована на підвищення свідомості суб’єктів господарювання в питаннях дотримання ними прав і інтересів споживачів, а також на посилення пильності й обачності громадян-споживачів при виборі продукції (товарів, робіт, послуг).

З метою всебічної підтримки споживачів у відділі створено консультаційно-інформаційну службу «гаряча лінія» з питань захисту прав споживачів за телефоном (05446) 4-15-16. Також свої звернення можна надсилати безпосередньо на електронну адресу: torgovlja08@ukr.net.

 

 

Претензія у разі придбання неналежної якості непродовольчих товарів, крім технічно складних побутових товарів

Претензія у разі придбання неналежної якості технічно складних побутових товарів;

Претензія щодо обміну якісного товару;

Претензія у разі надання неякісної послуги (виконання роботи)

 

 

Зразки скарг про порушення законодавства про захист прав споживачів

 

 

Чат-бот Гаряча лінія