Викривачу корупції

Розпорядження міського голови № 207-ОД – Про затвердження Порядку організації роботи з повідом­леннями про корупцію, внесеними викривачами, у Охтирській міській раді та її виконавчих органах  

Законі України «Про запобігання корупції» окреслює декілька важливих умов, які визначають викривача корупції. Отже, викривач – це фізична особа, яка:

  1. Володіє інформацією про можливі факти корупційних правопорушень – фактичними даними, а саме про обставини правопорушення, місце і час його вчинення та особу, яка вчинила правопорушення;
  2. Переконана у достовірності цієї інформації;
  3. Отримала цю інформацію під час трудової, професійної, господарської, громадської, наукової діяльності, проходження служби чи навчання.

 

Якщо хоча б одна з цих умов не виконана, особа не може вважатися викривачем.

Повідомити інформацію про корупційні порушення можна спеціальними каналами:

  • внутрішніми – керівнику або уповноваженому підрозділу чи особі органу або юридичної особи, де викривач працює;

 

  • регулярними – спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції, органам досудового розслідування, органам, відповідальним за здійснення контролю за дотриманням законів у відповідних сферах, іншим державним органам, установам, організаціям;

 

  • зовнішніми – через засоби масової інформації, журналістів, громадські об’єднання, професійні спілки тощо.

Проте якщо особа повідомляє інформацію, яка явно містить ознаки корупції, у листі чи під час особистого прийому, то таку інформацію також розглядають як повідомлення викривача, якщо усі вказані вище умови дотримані.

 

Уповноважена особа по роботі з повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами, у Охтирській міській раді та її виконавчих органах – Валерій ШУЛЬЖЕНКО, начальник відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету міської ради

 

Електронна адреса для повідомлень про корупцію в Охтирській міській раді: stopkor@omvk.sm.ua

 

Контакт-центр НАЗК працює з 9:00 до 18:00 за телефоном:+38 (044) 200-06-94

 

Інформація для викривачів на вебсайті НАЗК

 

До відома. Прийнято за основу проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо упорядкування окремих питань захисту викривачів”.

Законопроєкт №3450 розроблено з метою організації Єдиного порталу повідомлень викривачів та закріплення гарантії правового захисту викривачів виключно через адвокатів системи безоплатної правової допомоги.

Проєктом закону пропонується внести зміни до закону “Про запобігання корупції”, які створять правову основу для здійснення повідомлень викривачів через Єдиний портал повідомлення, що сприятиме належному та якісному впорядкуванню процедури розгляду повідомлень про корупцію.

 

 

Чат-бот Гаряча лінія