Civic tech – інструмент якісної взаємодії

21 Липня 13:46
Сьогодні в Україні створено багато інноваційних інструментів civic tech, які спрощують залучення громадськості до діалогу як в середині спільнот, так і з місцевою владою, а також залучають громадян до розв’язання актуальних проблем місцевого чи національного значення – Відкрите місто, Електронні консультації, Місцеві петиції, Громадський бюджет тощо.
.
У рамках проєкту «Civic tech – інструмент якісної взаємодії» на базі комунального закладу «Охтирська публічна бібліотека» відбулось обговорення переваг електронних сервісів та методик їх користуванняЙшлося про впровадження інноваційних інструментів, практик та регулярних процедур, які допомагатимуть сприяти зміцненню громадської участі та розвитку громадянського суспільства.
.
Учасники заходу ознайомились з презентацією сервісів електронної демократії, які вже реалізуються в Охтирській міській територіальній громаді. На сайті міської ради відкриті сервіси у розділі Smart City, які дають можливість комунікувати з громадськістю, обмінюватись пропозиціями, напрацьовувати спільні ідеї, що сприяє розширенню можливостей для громадської участі у прийнятті рішень розвитку Охтирської громади.
.
Проєкт «Civic tech – інструмент якісної взаємодії» реалізується Асоціацією міст України та ГО “Стратегії розвитку громад” у межах проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке  громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що  виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Національну платформу е-демократії EDEM створено в межах швейцарсько-української Програми EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа.
Чат-бот Гаряча лінія