КЗ “Охтирський міський краєзнавчий музей”

Директор
Міщенко Людмила Володимирівна

Контакти

Адреса: вул. Незалежності, 10, м. Охтирка, Сумська область, 42700

тел. (05446) 2-46-33

Графік роботи

понеділок – четвер – з 8.00 до 17.00;
пятниця – з 8.00 до 16.00;
субота – з 9.00 до 15.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідний день – неділя.

Декларація

Комунальний заклад «Охтирський міський краєзнавчий музей» – духовна і матеріальна скарбниця Охтирки, що зібрала у своїх стінах історію рідного міста, народної пам’яті, традицій і звичаїв українського народу від давніх часів  до сьогодення.

14 жовтня 1920 року в місті при повітовому відділі народної освіти (очільником якого в той час був український письменник Б.Д.Антоненко – Давидович)  був заснований комітет по охороні пам’ятників старовини. Комітет розгорнув активну діяльність по виявленню, збору та охороні пам’ятників матеріальної культури, мистецтва, архівів. За рік діяльності комітету було зібрано близько 350 предметів, які представляли історичну та художню цінність. Це дало можливість наприкінці 1920-го року відкрити невеликий музей, який привернув до себе увагу громадян міста.

У 1921 році комітетом були вжиті заходи по обліку та охороні архівів дореволюційних закладів повіту. Була організована охорона архітектурних пам’ятників, проведена робота по збору церковної старовини та проти розкрадання архіву колишньої поліцейської управи, прийнято рішення про повний запис кобзарських пісень. До бібліотеки музею було зібрано 163 стародруки. У тому ж році музей одержав назву «Музей мистецтва, старовини  та історико-етнографічний» і розташовувався в приватному будинку.  З 1924 року музей став постійно діючим. Працювало три відділи: чистого мистецтва, прикладного мистецтва і старовини з підвідділами – археології, історії, етнографії.

У журналі «Краєзнавство» Українського комітету краєзнавства за 1928 рік М.Горват у статті «Організація Охтирського краєзнавчого музею» повідомляє про роботу активістів-педагогів та краєзнавців міста щодо створення музею, надає перелік зібраних експонатів.

У 1940-х роках краєзнавчий музей знаходився у Графській церкві. Під час окупації міста музейні предмети перебували у Покровському соборі.

Наприкінці 1940-х років експонати були перенесені до Районного Будинку культури, оскільки у музею  не було свого приміщення.  На початку 1950-х років рішенням місцевої влади музею було виділено будинок по вул. Незалежності,10 (раніше – вул. Романівська, Бульвар ім. Т.Шевченка, вул. Сталіна, вул. Жовтнева), де він розташовується і до сьогодні.

Чат-бот Гаряча лінія