10 років тому пішов з життя архітектор нашого міста Михайло Новосєльський

15 Серпня 5:16

10 років тому пішов з життя архітектор нашого міста Михайло Новосєльський. Та в цьому світі в Охтирці багато по собі залишив.

Автор проектів:

Каплиця на честь ікони Охтирської Божої Матері. Сумська обл., м. Охтирка. 2004 р.Пам’ятні дошки письменнику Б. Д. Антоненко-Давидовичу, архітектору П. А. Ярославському, письменнику П. А. Грабовському.

Пам’ятні знаки охтирчанам, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни; О. П. Бересту – учаснику встановлення Прапора Перемоги над Рейхстагом. Сумська обл., м. Охтирка. 2006 р.

Планування й забудова мікрорайону “Дачний”. Сумська обл., м. Охтирка. 1980 р.Диптих на честь 2000-ліття Різдва Христового на Покровському соборі, каплиці на місці явлення Охтирської ікони Божої Матері. Сумська обл., м. Охтирка. 2000 р.

Готельно-спортивний комплекс. Сумська обл., м. Охтирка. 1997-1999 р.Під керівництвом та за участю М. А. Новосельського з нагоди 55-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників були виконані роботи зі спорудження десяти пам’ятників Героям Радянського Союзу та чотирьох пам’ятників кавалерам ордена Слави трьох ступенів – уродженцям м. Охтирки та Охтирського району.

Член авторських колективів проектів:

Реконструкція історичного центру м. Охтирки

Забудова і реконструкція Соборного майдану

Забудова вулиць, кварталів, індивідуальна забудова в м. Охтирка

Кафе “Алмаз”

Адміністративне приміщення управління бурових робіт

Універмаг військторгу

Центр культури та дозвілля “Кнєжа”

Художня школа ім. Т. Г. Шевченка

Спортивний комплекс з готелем “Нафтовик”

Загальноосвітні школи І-III ступенів

Новосельський Михайло Антонович народився 12 листопада 1949 р. в с. Велика Яромирка Городоцького р-ну Хмельницької обл.
З 1964 р. навчався в училищі прикладного мистецтва на факультеті художнього конструювання.
З 1968 р. працював художником-конструктором бюро інформаційної техніки у м. Вінниця. Закінчив з відзнакою архітектурне відділення Харківського сільськогосподарського інституту ім. В. В. Докучаєва в 1975 р. У період навчання працював старшим техніком Державного Всесоюзного інституту з проектування та науково-дослідних робіт “ПівденДІПРОцемент” м. Харкова.
З 1975 по 1999 р. – головний архітектор м. Охтирки.
Заслужений архітектор України.
За вагомий внесок у розвиток містобудування нагороджений дипломом Комітету з Державної премії України в галузі архітектури (1999 р.), грамотами голови Сумської обласної державної адміністрації (1997 та 2000 рр.).

Чат-бот Гаряча лінія