Сфера культури в період пандемії

12 Квітня 12:37

Карантинні обмеження встановленні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 не завадили забезпеченню населення Охтирської міської територіальної громади якісними та доступними культурними послугами та можливостям для творчої самореалізації.

З початку 2021 року учні мистецьких шкіл міста взяли активну участь у конкурсах (у тому числі в онлайн режимі) та здобули значну кількість перемог. Так учні Охтирської дитячої музичної школи імені П. С. Білинника вибороли 24 перемоги у міжнародних конкурсах, 5 – у всеукраїнських, 1 – в обласному, 10 – у регіональних. Школа активна у проведенні культурно-мистецьких заходів. Зараз в онлайн режимі проходить ІV відкритий обласний фестиваль-конкурс юних бандуристів «Пiд срiбний дзвiн бандур».

Мають значні досягнення й учні Охтирської дитячої художньої школи  ім. Т.Г.Шевченка. У міжнародних конкурсах вони здобули 33 перемоги, у всеукраїнських – 47, в обласних – 4. Роботи учнів школи були представлені на 6 виставках, у тому числі на виставці інтер’єрних картин, виконаних декоративними штукатурками «Пінакотека» у місті Харкові. Дану виставку відвідали учні школи та взяли участь у творчому майстер-класі.

Творчі колективи та окремі виконавці комунального закладу «Охтирський міський центр культури і дозвілля» також мають велику кількість перемог. Вони завоювали 5 Гран-прі (у міжнародних конкурсах – 4, у всеукраїнському – 1), вибороли 7 перемог у міжнародних конкурсах, 7 – у всеукраїнських, перемогу в обласному конкурсі та 11 – у регіональних.

До основного фонду комунального закладу «Охтирський міський краєзнавчий музей» у I кварталі 2021 року надійшло 35 експонатів: картини художників І.Г.Шаповалова, О.М. Шевченка, книги з дослідження Більського городища, предмети археології, декоративно-ужиткового мистецтва та сувенірна продукція Охтирського пивоварного заводу.

Завдяки тому, що у 2020 році філія № 2 КЗ «Охтирська публічна бібліотека» увійшла в 606 бібліотек відібраних Українським інститутом книги для участі у Програмі поповнення книжкових фондів публічних бібліотек до фонду бібліотеки у цьому році надійшло 710 примірників книг.     Також у 2021 році бібліотеки комунального закладу «Охтирська публічна бібліотека» у подарунок отримали 210 книг.

КЗ «Охтирська Публічна бібліотека» подала заявку на конкурс ідей програми «Культура плюс» від Українського культурного фонду. Проєкт «Креативний простір (хаб) «Veterans’ Place» за результатами оцінювання та сформованого рейтингу пройшов до ІІІ завершального етапу проєкту. У разі перемоги проєкту буде створений креативний простір «Veterans’ Place» для учасників бойових дій АТО/ООС та членів їх сімей – місце, де ветерани матимуть змогу психологічно розвантажитись завдяки ефективній організації змістовного активного дозвілля.

З огляду на вищевикладене ми можемо твердо запевняти, що заклади культури громади не лише вистояли в час пандемії, а й активно розвиваються.

Чат-бот Гаряча лінія