Підсумки роботи Літньої школи музеєзнавства 2021

20 Липня 12:22

25.06-15.07.2021 працював літній профільний табір дослідницько-експериментального спрямування «Юні науковці» ОМЦПО-МАН, який проходив у форматі Літньої школи музеєзнавства. Очолювала школу музеєзнавства на волонтерських засадах директор Охтирського краєзнавчого музею Людмила МІЩЕНКО, начальник табору Ольга ЛИТОВЧЕНКО. У таборі відпочивали та проходили навчальну практику 30 юних науковців закладу позашкільної освіти, працювали загони «Краєзнавці» з Вірою ХОРОШУН, «Медійна молодь» з Тетяною СТАСЬ, «Мовознавці» з Анною МАГАЗОВОЮ та волонтером-вихованкою Тетяною КІРІЧЕНКО, практичний психолог Наталія ХОМЕНКО. До роботи долучалися постійні соціальні партнери закладу: Тамара КОЗИР, Марина ГАРАНЖА (Охтирський місцевий центр з надання БВПД), Оксана СУСЛОВА (Гетьманський НПП), Світлана ТЕРЕШКОВА (ТРК “Охтирка”).

Під час табору були реалізовані проєкти Літньої школи музеєзнавства: «Медійна молодь», «Географічний марафон», програми комплексної польової практики «Ворскла – головна водна артерія Охтирського району», «Кроки до дорослості», елективні курси: з англійської мови «Стежками рідного краю», «Музеєзнавство», проводилися заходи правового хабу «Vivat Lex». Юні науковці спільно з керівниками висвітлювали свою діяльність під час прямих ефірів на ТРК «Охтирка» в проєкті «Школа радіожурналістики».

Загони спільно з Людмилою МІЩЕНКО, керівником – волонтером школи побували на екскурсіях в Охтирському краєзнавчому музеї, вулицями міста, дізналися про розвиток промислів та ремесел в місті у ХІХ столітті, працювали з документами та архівами з фондів Охтирського краєзнавчого музею, дізналися про важливість їх використання під час проведення краєзнавчих досліджень, правила їх використання під час написання наукових робіт. Відвідали місця, де розташовані будівлі, в яких у різні часи розташовувався Охтирський краєзнавчий музей, готували відео та фото матеріал для створення відеоролику до його 100 річчя.

Під час реалізації науково-освітнього проєкту «Географічний марафон» дослідники зустрічалися зі спеціалістом з екологічної освіти Гетьманського НПП Оксаною СУСЛОВОЮ, здійснили експедиції; урочищем Ківшар, до Земснаряду, р.Ворскли та гори Охтир, північної околиці міста Охтирки в районі траси Охтирка-Климентове, берегами р.Охтирка, де досліджували рельєф місцевості, рослинний покрив, динаміку водоймищ, проводили відео та фотографування місцевості, птахів. У рамках проєкту загалом було досліджено і 7 озер які заходяться у стадії старіння. Географи створювали залікове відео «Водні об’єкти Охтирки».

Юні журналісти разом з Тетяною СТАСЬ працювали в рамках соціально-освітнього проєкту «Медійна молодь», заходи якого передбачали щоденні виступи на радіо ТРК «Охтирка», створювали фото- та відеорепортажі на різних тематичних локаціях; знімали та монтували відеоролики про життя пришкільних та профільних таборів міста, писали матеріали публіцистичного характеру для подальшого надрукування в газеті «Прапор перемоги», зустрічалися з відомими журналістами (Наталія РОЗТОРГУЄВА). Під час теоретичних та практичних занять вчилися шукати необхідну інформацію для реалізації поставлених цілей та завдань за допомогою різних засобів медіа.

Медійники побували в місті Суми, де на запрошення Філії акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Сумська регіональна дирекція узяла участь в ефірі «В Охтирці виховують «медійну молодь» («Українське радіо-Суми», передача «З перших вуст»). Юні журналісти здобули неоціненний практичний досвід виходів в ефір, ближче познайомилися з роботою регіонального Мас-медіа, отримали майстер-клас від професійних медівників, познайомилися з цікавими людьми.

Юні знавці англійської мови разом з Анною МАГАЗОВОЮ вивчали історію та природу Охтирки англійською мовою. Окрім цього читали та перекладали вірші англійською мовою, виконували вправи на розвиток навичок перекладу, усного мовлення та вивчення нового лексичного матеріалу, відпочивали, грали в рухливі ігри, знімали відео англійською мовою про Охтирський краєзнавчий музей. Юні науковці щоденно разом з практичним психологом Наталією ХОМЕНКО брали участь у корекційних заняттях в рамках програми  «Кроки до дорослості» та арттерапія.

Окрім досліджень та навчань, вихованці побували на цікавих та пізнавальних екскурсіях, відвідали 2 художні виставки графіки ( в Охтирському краєзнавчому музеї та Арт-центрі), «Хімічну лабораторію-шоу» в рамках розвитку ІТ та STEM-технологій Клубу інформаційних технологій при громадській організації «Охтирський молодіжний центр», подорожували до Литовського бору Гетьманського НПП, смт Котельви та Більського городища.

Традиційно вихованці табору співпрацювали в рамках правового хабу «VIVAT LEX» з соціальними партнерами Охтирським міським центром з надання БВПД (Тамара КОЗИР, Марина ГАРАНЖА), грали у гру «Правова важниця», долучилися до марафону екскурсій «Знайомство з правоохоронними установами міста» в рамках правого хабу «VIVAT LEX» з Мариною ГАРАНЖОЮ, юристом Охтирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Юні науковці побували в Охтирському районному відділі поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області, в Охтирському міськрайонному відділі Філії Державної установи «Центру пробації» в Сумській області, до Охтирського міськрайонного суду Сумської області, де ознайомилися з діяльністю установ, дізналися про важливість професії правника на сучасному етапі розвитку країни.

За час роботи табору було знято 2 відеоролики до 100 річчю Охтирського краєзнавчого музею на українській та англійській мові, відео про чарівний світ Охтирської природи, «Здоровий спосіб життя», про роботу Літньої школи музеєзнавства.

Щиро дякуємо Людмилі МІЩЕНКО та спеціалістам Охтирського краєзнавчого музею, Тамарі КОЗИР та Марині ГАНРАНЖІ, Оксані СУСЛОВІЙ, правоохоронним організаціям міста, редакції газет «Город А», «Прапор перемоги», «Суспільний-Суми», молоді міста Охтирки (молодим художникам, Артстудіям, Клубу інформаційних технологій) за насичену та пізнавальну програму нашого табору, Філії №1 КЗ «Охтирська публічна бібліотека» за теплу зустріч юних медійників та майстер-класи.

Щиро дякуємо нашим кухарям з «Мрії» за смачні сніданки та обіди, які щодня додавали сил юним дослідникам!!!!!

Чат-бот Гаряча лінія