Літературні здобутки Вероніки БАТЮК на Міжнародному святі літератури і мистецтв «Лесині джерела»

27 Липня 12:38

Міжнародне свято літератури та мистецтв «Лесині джерела», яке 34-й рік поспіль проходить у м. Новоград-Волинський Житомирської області, на благословенній малій батьківщині славетної Лесі Українки, цьогоріч присвячене 150-річчю від дня народження величної доньки українського народу. Самобутні, колоритні та яскраві літературно-мистецькі заходи відбулися 23-25 липня 2021 року. На них були присутні іноземні делегації з Німеччини та Грузії, почесні гості з різних міст та територіальних громад України, представники творчої інтелігенції та громадськості, які об’єдналися задля вшанування Великої Українки, жінки незламної долі, символу стійкості та боротьби для багатьох поколінь.

Саме в рамках проведення урочистостей Міжнародного свята 24 липня 2021 року в Музеї родини Косачів відбулася церемонія нагородження переможців Всеукраїнського літературного конкурсу, присвяченого 150-річчю від дня народження Лесі Українки. На цей захід була запрошена Вероніка БАТЮК, вихованка гуртка «Юні журналісти» ОМЦПО-МАН (керівник Тетяна СТАСЬ), яка посіла ІІІ місце у Конкурсі за оповідання «Кепський жарт», жанр – проза, вікова категорія – 11-18 років. Церемонія проходила просто неба, у садку біля садиби Косачів (нині музей), де любила збиратися на свята численна рідня Лесі Українки. Присутні мали можливість поринути в атмосферу літературних традицій сім’ї Косачів – позмагатися в гру на створення власних висловлювань (віршованих чи прозових), що починалися словами, попередньо для них запропонованими. Також учасники церемонії перевірили власні знання з біографії Лесі Українки, відповідаючи на поставлені запитання тематичної вікторини.

Найбільшим подарунком для нашої юної письменниці Вероніки стала можливість зіграти на фортепіано, за яким у свій час практикувала Леся Українка, адже вона обожнювала музику. Неповторна мистецька аура літературного свята стала для кожного з учасників церемонії джерелом натхнення, духовного збагачення та осмислення творчої спадщини величної доньки українського народу, адже її твори є нині на часі, як ніколи.

Отож вивчаймо творчість Лесі Українки, учитуймося в рядки її безсмертних творів, які нас вчать любові до життя та рідної країни! І нехай незламний дух та палке слово Великої Українки надихають обдаровану молодь на нові літературні звершення!

 

Чат-бот Гаряча лінія