Кристали – диво природи

7 Червня 8:24

29 травня у Львівському національному університеті імені Івана Франка визначили переможців традиційного змагання, яке відбулося вже удванадцяте. Зважаючи на карантинні обмеження, подію провели в онлайн-форматі. Цьогоріч вона об’єднала понад 3000 юних дослідників з усіх регіонів України.

До участі у конкурсі долучилися школярі середньої та старшої вікової категорії. Науковці віком 6–12 років вирощували кристали з лимонної кислоти, а учні 13–18 років готували тези наукових досліджень на тему  “Кристали – диво природи”. Загалом для участі у конкурсі надійшло 299 заявок у старшій категорії та 2985 – у середній категорії.

Під час фінального етапу 29 травня у форматі онлайн-конференції школярі старшої вікової категорії презентували постери своїх наукових досліджень і спостережень. 24 юні науковці з різних куточків України із захватом ділилися результатами своїх проєктів, розповідали про нюанси процесів роботи та будували подальші плани. Школярі вирощували кристали з найрізноманітніших речовин, досліджували їх за допомогою підручного та спеціального приладдя, експериментували з формами й кольорами, а також аналізували рідкісні природні процеси, внаслідок яких утворюються різні кристали – від справжніх алмазів до «крижаних квітів».

Сумську область представляла лише одна робота Аліни Карабельської під назвою «Кристали – диво природи», вихованки гуртка «Юний хімік» ОМЦПО –МАН учнівської молоді, керівник Ткаченко Наталія Михайлівна, та стала фіналісткою  Всеукраїнського конкурсу, показавши четвертий результат.

Журі також визначило переможців середньої вікової категорії, оцінюючи їхні кристали лимонної кислоти. Вирощені тверді природні тіла на розгляд і оцінку надіслали 428 учнів, щоб здобути перемогу в різних номінаціях. У номінації «Віктуальний кристал» спробувала сили Вероніка Ткаченко,  вихованки гуртка «Неорганічна хімія» ОМЦПО –МАН учнівської молоді, керівник Ткаченко Наталія Михайлівна. Вероніка не лише виростила кристал із лимонної кислоти, а й показала весь процес вирощування кристалу у своєму З хвилинному відеоролику.

Це змагання щороку доводить одне: досліджувати кристали і спостерігати за ними ‒ одне задоволення.

 

Чат-бот Гаряча лінія