«КРИЗОВА КІМНАТА» В ОХТИРЦІ ПОВЕРТАЄ БЕЗПЕКУ ТА ГАРМОНІЮ
Саме такий простір – з глибоким розумінням жіночих потреб та повагою до приватного життя – з’явився в Охтирській громаді. Простір створено для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.
Вона стала логічним і дуже необхідним продовженням вже діючої екосистеми турботи – Кризового центру та Центру життєстійкості.
Кризова кімнатиа – це і тимчасовий прихисток, і місце сили, створене за найвищими стандартами. Тут кожна деталь працює на відновлення внутрішніх сил. Світлий, продуманий інтер’єр відповідає всім санітарно-гігієнічним нормам і транслює спокій. Тут є затишна кухня та все необхідне для того, щоб людина могла видихнути, сповільнитись і повернути собі контроль над власним життям.
Важливий акцент – безбар’єрність. Простір повністю адаптований для перебування осіб з інвалідністю, адже право на безпеку та гідність не має жодних обмежень.
Головне правило кімнати – абсолютна анонімність. Її адреса залишається суворою таємницею, що створює навколо мешканок невидимий, але надійний щит від кривдників.
Сюди можуть звернутися жінки Охтирської громади, а також матері з дітьми. Термін перебування – від 10 до 20 днів. Цей час присвячений виключно внутрішній реабілітації.
Крім комфортних умов перебування, жінка отримає:
Міський голова Павло Кузьменко висловив щиру вдячність усім партнерам, завдяки яким цей надзвичайно важливий проєкт на рівні найкращих європейських практик став реальністю. Разом ми робимо світ безпечнішим, гуманнішим та вільнішим.