Управління соціальної та ветеранської політики Охтирської міської ради інформує щодо проведення роботи в частині надання підтримки постраждалим військовослужбовцям, родинам загиблих, зниклих безвісти та полонених Захисників.

З початку 2025 року спеціалістами відділу соціального обслуговування ветеранів війни прийнято 370 заяв та пакетів документів для надання пільгових статусів, оформлення пільг на житлово – комунальні послуги, а також виплати стипендій, компенсацій та допомог, які надаються за кошти міського та обласного бюджетів.

Щодня надаються консультації та роз’яснення з питань, що стосуються учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та членів їх сімей, а також сімей зниклих безвісти, полонених, загиблих Захисників.

В Охтирській МТГ впроваджено програми, які спрямовані на надання додаткової матеріальної підтримки зазначеним категоріям громадян. Щороку батькам та дітям загиблих, зниклих безвісти та полонених Захисників надається одноразова матеріальна допомога, діти до 18-ти років щомісячно отримують стипендії. Також сім’ям загиблих надається щомісячна компенсація за спожиті житлово – комунальні послуги.

Родини загиблих військовослужбовців отримують допомогу на поховання та на встановлення пам’ятника. Сім’ям загиблих Захисників, яким присвоєно звання «Почесний громадянин міста – героя України Охтирки», надається матеріальна допомога у розмірі 20,0 тис. грн.

У січні 2025 року проведено таких виплат та компенсацій на загальну суму 371,7 тис. грн.

Захисникам і Захисницям України, які отримали тяжкі травми чи поранення та потребують дороговартісного лікування, надається матеріальна допомога у розмірі 20,0 тис. грн. З початку 2025 року за такою виплатою звернулося 14 осіб. Така допомога надається і за кошти обласного бюджету, її розмір становить 15,0 тис. грн.

Для військовослужбовців, які отримали травми або поранення та демобілізовані за станом здоров’я, передбачене забезпечення санаторно – курортним лікуванням. З початку року 1 особа вже скористалася таким правом.

Нагадуємо, що управлінням проводиться робота щодо надання статусу та видачі посвідчень «Особи з інвалідністю внаслідок війни», «Члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України», «Члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни», а також оформлення пільг на житлово-комунальні послуги зазначеним категоріям осіб.
За отриманням роз’яснень, консультацій звертайтеся до управління соціальної та ветеранської політики Охтирської міської ради (каб. № 4).
Телефон для довідок (05446) 4-15-36, 0951189829.