Відбувся спільний семінар-тренінг «Зрозуміти кожну дитину» для вихователів інклюзивних груп

13 Вересня 8:44

10 вересня 2021 року відбувся спільний семінар-тренінг «Зрозуміти кожну дитину» комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Охтирської міської ради Сумської області» та комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Охтирської міської ради Сумської області» для вихователів-методистів, вихователів та асистентів вихователів інклюзивних груп закладів дошкільної освіти на базі закладу дошкільної освіти «Теремок»

Психолог КУ «ЦПРПП ОМР» Наталія КОВПАК розширила інформаційні знання педагогів про інклюзивну освіту, визначила основні принципи та цінності інклюзивної освіти, провела вправи на розвиток та вдосконалення практичних вмінь учасників тренінгу по роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

Директор КУ «ІРЦ ОМР» Наталія БУЙМЕР ознайомила учасників заходу з нормативно-правовим забезпеченням організації інклюзивної освіти в закладах дошкільної освіти, зокрема звернула увагу на зміни до Порядку організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти.

Консультант, вчитель-дифектолог Ірина ДИСЬКА розповіла про досвід роботи асистента вихователя в європейських країнах.

Консультант КУ «ЦПРПП ОМР» Руслана МІЩЕНКО, координатор професійних спільнот педагогічних працівників дошкільної освіти, розкрила питання «Взаємодія вихователя та асистента вихователя в ЗДО», в ході якої поновила знання педагогів про головні аспекти взаємодії, напрямки взаємодії. Детально розкрила моделі спільного викладання, їх переваги, форми співпраці, функції асистента вихователя.

Учасники заходу поділилися власним досвідом роботи з питання розвитку та виховання дітей з особливими освітніми потребами в закладі дошкільної освіти. Педагогічні працівники спільно розробили поради та рекомендації вихователю та асистенту вихователя інлюзивної групи, які допоможуть їм у роботі.

 

Чат-бот Гаряча лінія