Крок перший – підготовка
Для початку необхідно утворити ініціативну групу зі створення ОСББ. Така ініціативна група повинна складатися не менш як з трьох власників квартир чи нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку. Наймачі (орендарі) квартир не можуть бути членами ОСББ та ініціативної групи.
Ініціативній групі варто здійснити низку заходів, а саме:
Крок другий – установчі збори
Скликує власник будинку або ініціативна група, на збори можна запросити представників міської влади та обслуговуючого підприємства (ЖЕК) .
Повідомлення. Для цього потрібно оповістити всіх співвласників про проведення установчих зборів. Про проведення установчих зборів необхідно письмово повідомити усім власникам житлових та нежитлових приміщень будинку не менш як за 14 днів до дати проведення. Повідомлення надається кожному власнику під розписку або рекомендованим листом.
Повідомлення на дошках оголошень.
У повідомленні вказується:
Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю голосів присутніх власників або їх уповноважених осіб.
У голосуванні беруть участь власники (їх уповноважені особи), які присутні на зборах.
Це важливо! Кожний власник на зборах має вагомість голосу пропорційного частки загальної площі його квартири чи нежитлового приміщення до загальної площі будинку. В разі, якщо 1 власник володіє приміщенням що становить 50% від загальної площі будинку, то тоді кожний співвласник на установчих зборах має 1 голос не залежно від загальної площі квартири чи нежитлового приміщення.
Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників. Якщо в результаті проведення установчих зборів для прийняття рішення не набрана кількість голосів “за” або “проти”, встановленої частиною дев’ятою цієї статті, проводиться письмове опитування співвласників, які не голосували на установчих зборах. Письмове опитування співвласників проводиться протягом 15 календарних днів з дати проведення установчих зборів. Якщо протягом зазначеного строку необхідну кількість голосів “за” не набране, рішення вважається неприйнятим.
Збори приймають рішення про створення ОСББ і затверджують його статут.
Статут ОСББ
Складається відповідно до Типового статуту, у статуті має бути визначено:
Статут може містити також інші положення, що є істотними для діяльності ОСББ та не суперечать вимогам законодавства.
Крок третій – державна реєстрація ОСББ
Реєстрація ОСББ, назва яких збігається з іншими ОСББ, не допускається, і орган держреєстрації перевіряє, чи немає вже зареєстрованих ОСББ з таким найменуванням.
Уповноважена установчими зборами особа (заявник) подає безпосередньо або надсилає рекомендованим листом до органу держреєстрації такі документи:
(форма № 1, отримується безпосередньо в місті реєстрації).
Відповідальність за достовірність відомостей, наведених у поданих документах, несуть власники приміщень та заявник. Документи, що подаються до органів держреєстрації, складаються державною мовою, прошиваються та нумеруються. Реєстраційна картка ОСББ заповнюється заявником та зберігається в органі державної реєстрації.
Відмова у державній реєстрації або залишення документів без розгляду може бути оскаржена заявником або іншими зацікавленими особами в установленому порядку.
Бланк свідоцтва про держреєcтрацію ОСББ є документом суворої звітності.
Ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ одержується органами держреєстрації в органах держстатистики і проставляється в реєстраційній картці під час реєстрації ОСББ.
ОСББ вважається юридичною особою з моменту видачі свідоцтва про держреєстрацію.
Крок четвертий – відкриття рахунку в банку
Після реєстрації ОСББ відкриває рахунок у банку. Для цього надається виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Внески мешканців (квартплата) надходять на цей рахунок та витрачаються виключно на будинок.
Крок п’ятий – укладання угод.
Ви маєте укласти всі необхідні угоди з утримання будинку та прибудинкової території та надання житлово-комунальних послуг.
МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК щодо форм управління багатоквартирними будинками
Алгоритм дій щодо форм управління багатоквартирними будинками
ТЕХНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА житлових будинків в яких створено ОСББ та житлово-будівельні кооперативи